
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 525 kHz |
| Type | DC DC Regulator |
| Output Current | 2.8 A |
| Output Voltage | 3 V to 24 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Topology | SEPIC, Step-Up (Boost) |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | PWM |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$2.07042
Ext.Price$2.07042
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.07042 | $2.07042 |
| 10 | $2.02069 | $20.20690 |
| 25 | $1.99819 | $49.95475 |
| 50 | $1.97594 | $98.79700 |
| 100 | $1.95395 | $195.39500 |
